11 grudnia 2019 r.

GODNI NAŚLADOWANIA 2009

Tytuł "Godni Naśladowania" 2009

dla Fundacji Panaceum

Konkurs „Godni Naśladowania” jest jedną z inicjatyw podjętych w 2007 roku przez Centrum Ds. Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi Urzędu Miasta Płocka oraz Zespół Konsultacyjny. Celem Konkursu jest promocja środowiska pozarządowego w Płocku oraz propagowanie aktywności i zaangażowania mieszkańców Płocka w życie jego lokalnych społeczności. Konkurs jest jednocześnie odpowiedzią na postanowienia zawarte w „Karcie Współpracy Miasta Płocka z Organizacjami Pozarządowymi”, której celem jest budowanie partnerstwa pomiędzy Samorządem Miasta a organizacjami pozarządowymi. Społeczny charakter organizacji pozarządowych sprawia, że są one postrzegane jako cenny partner jednostek samorządu terytorialnego, a nagradzanie tych najaktywniejszych pozwala na umocnienie lokalnych działań i stwarzanie warunków do powstawania nowych, wartościowych inicjatyw.

Konkurs rozgrywany jest w 3 kategoriach: mogą być zgłaszane organizacje pozarządowe oraz osoby fizyczne będące ich liderami lub aktywnymi wolontariuszami. Zgłoszone organizacje oceniane są przez Zespół Konsultacyjny pod kątem: stwarzania warunków zwiększających aktywność mieszkańców Płocka, w tym podejmowanie inicjatyw, których celem jest kreowanie i propagowanie pozytywnych i cennych społecznie postaw, zaangażowania podmiotu w inicjatywy podejmowane przez Gminę Miasto – Płock, profesjonalizm działania, umiejętności i skuteczności pozyskiwania środków finansowych, współpracy z innymi organizacjami oraz innowacyjności podejmowanych działań. Za każdą cechę Kapituła Konkursowa złożona z 12 członków, przyznaje punkty, które następnie są podliczane i wyciągana jest średnia.

Fundacja Panaceum była jedną z 27 organizacji pozarządowych zgłoszonych w III edycji konkursu na najlepszą organizację pozarządową w roku 2009 i zdobyła I miejsce w kategorii „pomoc społeczna”, zyskując tytuł „Godni Naśladowania” za profesjonalne stworzenie warunków umożliwiających rehabilitację osób niepełnosprawnych, uruchomienie wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego oraz udzielanie wsparcia najbardziej potrzebującym pomocy. Za zwycięstwo w konkursie otrzymaliśmy nagrodę w postaci laptopa oraz dyplom.

Uroczysta Gala III Edycji Konkursu „Godni Naśladowania”, połączona z ogłoszeniem wyników i wręczeniem nagród laureatom miała miejsce w sali bankietowej „Pan Tadeusz” 6 lutego 2010 roku podczas IV Karnawałowego Balu Prezesa 2010.